wtorek, 5 lipca 2016

Mecz (I połowa)

25 sierpnia 2013. Gdańsk, Polska.
-Ze stadionu im. Lecha Wałęsy, mecz Polska - Rosja komentować dla państwa będą : Dariusz Szpakowski i Włodzimierz Szaranowicz.
-Mecz ten będzie niestandardowy, każda połowa będzie trwać 20 minut.
-Dodatkowo obie drużyny sformowały walczące ze sobą jednostki. Pierwsza Dywizja Marines i 25 Dywizja Strzelców Pieszych.
-Drużynę Polski reprezentują : Debiutujący napastnik Adam Kielski, Kinga Dębczyńska, Mikołaj Szalbierz, Eliza Tomczak, jedyny profesjonalista w tej drużynie Arkadiusz Milik, Ryszard Konował, Edward Nowak, Jan Kowalski, Adrian Andrzejewski, Sławomir Mikołajczyk, a na bramce stanie Andrzej Szymański.
-Za to Rosjanie mają pełno mięśniaków w drużynie.
-Masz rację Darku.
-A oto i oni! Dimitrij Kożedub, Ivan Markov, Yuri Zakhed, Borys Petrov, Danił Akorev, Nicolai Markov, Vlad Pardon, Jegor Bezrukov a w bramce zobaczymy Wasyla Zukova.
-Zgadza się. Przeczuwam dość ostrą walkę.

W tym samym czasie. Miami, Floryda, USA.

PFUUUUUUUUTTTTT-- ASIA! ZŁAŹ TU!
-Chwila ... - jeszcze tylko jeden ... *bluerrrrrghhhh* , szlag by to, jeszcze kilka takich dni i mnie szlag trafi. Dobra, czego siostra chce? Schodzę na dół.
-Czego chcesz?
-Posłuchaj - mówiąc to Agnieszka zwiększa głośność.
"Drużynę Polski reprezentować będą : debiutujący napastnik Adam Kielski ... " - o mały włos nie padam z wrażenia. Czy Adama porąbało?! Przecież ostatnio gdy grał w piłkę na wf-ie, wylądował w szpitalu ze skręconą kostką, A teraz gra przeciwko Ruskim?!
-Zdurniał chyba.
-Nie wydaję mi się, Ruscy już przegrali.

Stadion w Gdańsku, Polska.

-Zawodnicy wchodzą na boisko! Zaraz zacznie się gra!
-Rozpocznie strona Polska. Szybkie podanie do Milika, ten do Szalbierza, ruszył Konował! Szalbierz do Milika, ten daleko w pole karne Rosjan, jest już tam Kielski! STRZELA! ... Aj, było tak blisko! Piłka trafiła w słupek, przejmują Rosjanie. Petrov do Kożeduba, ten szarżuje na naszą obronę, powstrzymuje go dobry, czysty wślizg Kingi Dębczyńskiej przerywa atak! Znowu mamy piłkę, Milik Szalbierz, Konował i Kielski w natarciu, Szalbierz do Milika, ten na prawo do Adama, ten biegnie w pole karne, mija obrońców ...JESTTTTTTTTTTTT!!!!!!!!!!! MAMY TO! W 5 minucie prowadzimy 1-0!
-Piękna akcja, ładne przejęcie, szybki kontratak i piękny strzał!
-Ale spójrz co się dzieje! Rosjanie od razu przystąpili do natarcia! Kożedub do Markova, ten oddaje spowrotem do Dimitrija, a on strzela! Piękna obrona! Brawo Szymański! Szybki wykop, Milik przejmuje. Nasi znów przy piłce. Oj ... to nie było zbyt czyste ...
-Należy się za to żółta kartka. I taką decyzję podejmuję sędzia! Żółtka kartka dla Kożeduba w 10 minucie spotkania! Nasi zaczną z rzutu wolnego. Do bramki 35 metrów. Wykonywać będzie Adam. Bierze rozbieg ...... PIĘKNIE! KAPITALNIE! TAKICH BRAMEK POTRZEBUJEMY!
-Pięknie podkręcona piłka! W 12 minucie prowadzimy już 2-0. Rosjanie muszą się otrząsnąć i strzelić bramkę!
-Ale po takim strzale będzie bardzo trudno. Mimo to podejmują kolejną próbę! Kolejna szarża Kożeduba i Markova, do akcji przyłącza się Sasha Koslov! Dimitrij decyduje się na strzał ... ale bardzo niecelnie. Kolejne wybicie i gwizdek. Po pierwszej połowie prowadzimy 2-0